Programma Dodenherdenking en Bevrijdingsdag 2025 in Amstelveen
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
28-04-2025
Op zondag 4 mei 2025 herdenken we in Nederland de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en alle andere oorlogen en vredesoperaties sindsdien. Op maandag 5 mei 2025 vieren we de bevrijding van de Duitse bezetting en het einde van de Tweede Wereldoorlog in Nederland. Dit jaar vieren we 80 jaar vrijheid.
Dodenherdenking zondag 4 mei. Amstelveen Oranje organiseert een bijeenkomst bij het monument ‘Aan hen die vielen’ bij de ingang van het Broersepark aan de Amsterdamseweg om te herdenken en om 20:00 uur twee minuten stil te zijn. U bent allen van harte welkom.

(Foto Amstelveenweb.com - 2024)
Het oorlogsmonument 'Aan hen die Vielen' aan de Amsterdamseweg met de kransen
Programma: 19.30 uur: Start programma met muziek van Harmonie Orkest Amstelveen. Voordrachten van o.a. stadsdichter Nikki Szofia, de kinderburgemeester Velorisa en burgemeester Tjapko Poppens;
19.58 uur: Taptoe Nico Schimmel;
20.00 uur: 2 minuten stilte;
20.02 uur: Wilhelmus 1ste en 6e couplet, gevolgd door kransleggingen;
20.15 uur: Defilé.
Parkeren. De Amsterdamseweg rond het monument is tijdens de herdenking afgesloten voor autoverkeer. Er staan rekken voor fietsen. Auto’s kunnen parkeren op de parkeerplaatsen dichtbij. Er zijn zitplaatsen voor invaliden en mensen die slecht ter been zijn.

(Foto Amstelveenweb.com - 2024)
Samen met een lid van de atletiekvereniging Martinus ontsteekt Tjapko Poppens burgemeester het bevrijdingsvuur op 5 mei 2024 in het Oude Dorp van Amstelveen
Bevrijdingsdag maandag 5 mei. Amstelveen Oranje organiseert op 5 mei een feestelijke dag voor jong en oud vol muziek, optredens en activiteiten om met elkaar 80 jaar vrijheid te vieren.
Programma in Oude Dorp van 14:00 – 22:30 uur
14:00 uur: Workshop Schorten voor de vrede;
15:00 uur: Bakwedstrijd Taarten voor de vrijheid;
16:00 uur: Vrijheidslezing door Willem de Haan in Museum JAN.
15:00 uur: Start Festival met optredens van o.a. Stadspianiste Li Xie, The Diamond Baritones,
Swing the Mood, Big Time, DJ Appelmoes, Bora saxofoon kwartet en Almost Famous;
19:00 uur: Officieel aansteken bevrijdingsvlam door burgemeester Poppens;
19:30 uur: Vervolg festival tot 22:30 uur.
Programma Stadsplein van 13:00 –15:00 uur. Vrijheidslunch met Jazz Orchestra van het Concertgebouw.
Programma Villa Randwijck 11:00 uur. Loop mee door de geschiedenis van Randwijck en Elsrijk, georganiseerd door Museum zonder muren. Start Buurtplein Villa Randwijck.