Bijgewerkt: 20 september 2019

Van Zijderveld Amstelveen naar kwartfinale

Nieuws -> Sport

Bron: Nederlandse Badminton Bond
26-06-2009

Badmintonvereniging Van Zijderveld heeft zich via een knappe 5-2 overwinning op Östersundom IF uit Finland gekwalificeerd voor de kwartfinales van het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen.

De Amstelveense club is nu zeker van tenminste de tweede plaats in de groep. In de wedstrijd tegen de Duitse kampioen BC Saarbrücken/Bischmisheim, later vandaag, wordt bepaald wie er als nummer één doorgaat.

Van Zijderveld werd vanmorgen voor het eerst echt getest. Östersundom IF had het gisteren al uitstekend gedaan tegen BC Saarbrücken/Bischmisheim (3-4 verlies) en dus waren de coaches Rob van Zijderveld en Nils Nijland gewaarschuwd.

De start van Van Zijderveld was uitstekend met overwinningen in het gemengddubbel (Georgy van Soerland/Jorrit de Ruiter) en in het eerste mannenenkelspel (Lester Oey). Na verlies van Samantha Barning in de single leverden overwinningen in het mannendubbel (Jorrit de Ruiter/Dave Khodabux) en vrouwendubbel (Samantha Barning/Georgy van Soerland) de beslissende 4-1 voorsprong op. Hans van Os (verlies) en Linda Chen (winst) bepaalden de eindstand op 5-2.

Van Zijderveld Amstelveen - Östersundom IF (Fin) 5-2

GD: Georgy van Soerland/Jorrit de Ruiter w.v. Karoliine Hoim/Tuomas Nuorteva 21-14, 21-14

ME 1: Lester Oey w.v. Mikko Vikman 22-20, 21-14

VE 1: Samantha Barning v.v. Karoline Hoim 14-21, 21-8, 13-21

MD: Jorrit de Ruiter/Dave Khodabux w.v. Tuomas Nuorteva/Mikko Vikman 21-15, 21-13

VD: Samantha Barning/Georgy van Soerland w.v. Taru Vikman/Emma Sjoelund 21-9, 21-8

ME 2: Hans van Os v.v. Iwo Zakowski 15-21, 13-21

VE 2: Linda Chen w.v. Emma Sjoelund 21-13, 21-11

Stand in groep 4 *

1. Van Zijderveld Amstelveen          3-6 (19-2)

2. BC Saarbrücken/Bischmisheim  3-6 (18-3)

3. Östersundom IF (Fin)                    3-2 (12-9)

4. Fiederball IZEG (Lux)                    3-2 (6-15)

5. INEX Skopje (Mac)                        4-1 (1-27)

* De nummers 1 en 2 gaan door naar de kwartfinales.

Kijk voor de (live) scores op www.toernooi.nl

BELANGRIJKE (INTER)NATIONALE EVENEMENTEN

24-27 juni:   Europa Cup-toernooi voor landskampioenen in Sofia (Bulgarije), met Van Zijderveld, Amstelveen

10-16 aug.: WK individueel, Hyderabad, India

29-30 aug.: BC Drachten (satellitetoernooi)

5-6 sept.:     International Carlton Tournament (BC Victoria, Hoensbroek, satellitetoernooi)

12-13 sept.: Junior Masters-toernooi bij Duinwijck, Haarlem

13-18 okt.:  Yonex Dutch Open Grand Prix, Almere

Nederlandse Badminton Bond  (www.badminton.nl)



Amstelveenweb.com is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de nieuwsberichten.