Burgemeester Poppens bezocht partnerstad in Berlijn
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
06-02-2025
'Hartelijke ontvangst in Tempelhof-Schöneberg partnerstad van Amstelveen. Interessant programma in het Interkulturelles Haus over projecten die sociale samenhang bevorderen, de vluchtelingenopvang Tempelhofer Feld en de EUREF Campus. Goed voor versterking stedenband gemeente Amstelveen met Berlijn' – meldt Tjapko Poppens burgemeester van Amstelveen op zijn Twitter-pagina op 5 februari 2025.
(Foto Gemeente Amstelveen - 2025)
Jörn Oltmann districtsburgemeester van Tempelhof- Schöneberg, mevrouw Hester Somsen, de Nederlandse ambassadeur in Duitsland en Tjapko Poppens burgemeester van Amstelveen op 5 februari 2025 in het Rathaus Berlin- Schöneberg
Het district Tempelhof-Schöneberg in Berlijn is 53,1 km² groot en telt ongeveer 355.000 inwoners (cijfers van 2023). Tot het district behoren de stadsdelen Schöneberg, Friedenau, Tempelhof, Mariendorf, Marienfelde en Lichtenrade.
Het district ontstond in 2001 als onderdeel van de bestuurlijke hervorming door de fusie van de voormalige districten Tempelhof en Schöneberg. De zetel van het districtskantoor is het stadhuis van Schöneberg. De Mercedes-Benz-fabriek in het zuiden van het district is een van de grootste particuliere werkgevers in de stad Berlijn. Bij het station Südkreuz is het EUREF-kwartier ingericht als centrum voor de energiesector. De wijk Berlijn staat bekend om het Tempelhofer Feld, een recreatie- en evenementengebied. De wijk Schöneberg is onder andere: beroemd om zijn homoseksuele scene in de zogenaamde Regenbogenkiez rondom Nollendorfplatz.
De gemeente Amstelveen heeft een stedenband met Tempelhof-Schöneberg in Duitsland. Sinds 1957 werkt Amstelveen samen met het Berlijnse stadsdeel Tempelhof. Later kwam daar stadsdeel Schöneberg bij. Er zijn veel uitwisselingen geweest tussen verenigingen, jongeren en kunstenaars.
Amstelveen had vier partnersteden tot 13 februari 2019 Berlijn Tempelhof-Schöneberg, Villa El Salvador in Peru, Óbuda-Békásmegyer in Hongarije en Woking in Groot Britannië. Op 13 februari 2019 heeft de gemeenteraad een nieuw beleid vastgesteld voor internationale samenwerking. Het doel van het vastgestelde beleid is: 'Internationale samenwerking die meerwaarde oplevert voor Amstelveen en voor de partnersteden. We streven naar samenwerking die wederkerig is en een bijdrage levert aan de lokale doelstellingen (zowel in onze eigen stad als bij de internationale partner).'