Bijgewerkt: 16 augustus 2026

Dieren en vee onbeschermd in de zon

Nieuws ->

Bron: Goed voor Amstelveen
16-08-2026

Goed voor Amstelveen heeft veel meldingen gekregen van locaties waar vee zoals koeien schapen en paarden onbeschermd tegen de hitte in de wei staan. Na informatie opgehaald te hebben blijkt de gemeente niets te kunnen ondernemen op dit moment.

Handhaving op deze dieren gebeurt via 144 (dierenmishandeling en dierenwelzijn) of de Nederlandse Voedsel- en Waren Autoriteit. Zowel 144 kon op dit moment niets doen vanwege heel veel meldingen door het hele land en verwees door naar de NVWA die niet bereikbaar waren i.v.m ook de vele meldingen in het land.

Reden genoeg om schriftelijke vragen te stellen over wat er met de evaluatie is gebeurd van het toen in 2025 huidige beleid dat met een advies zou komen over mogelijke vervolgstappen ter verbetering van de lokale hitteaanpak.

We zien betreffende dieren en hitte aanpak structureel te weinig betrokkenheid. Als Goed voor Amstelveen zijn wij van mening dat gemeente inwoners en eigenaren moet benaderen welke maatregelen zij kunnen nemen om dieren beter te beschermen tegen hitte. Jacqueline van Goed voor Amstelveen zal met schriftelijke vragen komen om te weten welke oplossingen er mogelijk kunnen komen om vanuit lokaal perspectief te streven naar een dier- en vee vriendelijke gemeente betreffende hitteaanpak.



Amstelveenweb.com is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de nieuwsberichten.