Bijgewerkt: 10 februari 2025

In 2024 waren 76,2 miljoen luchtvaartpassagiers in Nederland

Nieuws -> Informatief

Bron: CBS
08-02-2025

In 2024 reisden 76,2 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dat is bijna 7 % meer dan in 2023, maar 6 % minder dan in 2019, voor de coronapandemie. Er waren 537.000 vluchten in het handelsverkeer, ruim 6 % meer dan een jaar eerder. Het vrachtvervoer door de lucht nam met bijna 8 % toe tot ruim 1,5 miljoen ton. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers.

Foto Amstelveen
(Foto Schiphol Group - 2024)

De locatie, waar de A-pier op Schiphol in 2027 verrijst. Schiphol heeft acht pieren: de B-, C-, D-, E-, F-, G-, H-, en M-pier. Het zijn de gangen, waaraan de vliegtuigen 'parkeren' en waar u als reiziger in het vliegtuig stapt

Zoals in de meeste jaren vonden ook in 2024 in het derde kwartaal de meeste vluchten plaats en werden ook de meeste passagiers vervoerd; in dit kwartaal vallen de school- en de bouwvakvakanties. Met 49.200 vluchten en 7,4 miljoen vervoerde passagiers was augustus de drukste maand van 2024. De drukste dagen waren maandag 29 juli en maandag 5 augustus met 252.000 reizigers per dag. De rustigste dag was dinsdag 16 januari met 131.000 aankomende of vertrekkende passagiers.

Toename luchtvaart door Amsterdam Schiphol. De toename van het aantal vluchten en vervoerde passagiers in 2024 kwam vooral door de groei op Amsterdam Schiphol. Van en naar Amsterdam Schiphol werden er bijna 474.000 vluchten uitgevoerd, 7,2 % meer dan in 2023. Van en naar Maastricht Aachen Airport waren er 5,5 % meer vluchten, maar dit cijfer is enigszins vertekend omdat dit vliegveld in mei en juni 2023 vanwege baanrenovatie gesloten was.

Het aantal vervoerde passagiers van en naar Schiphol steeg met bijna 8 % naar 66,8 miljoen reizigers. Via Eindhoven Airport werden bijna 18.000 reizigers minder vervoerd dan in 2023, maar met 6,9 miljoen vervoerde passagiers blijft Eindhoven Airport nog altijd Nederlands tweede luchthaven.

Foto Amstelveen
(Bron CBS - 2025)

Passagiers van en naar de 5 nationale luchthavens tussen 2017-2024. Luchthavens van nationale betekenis zijn: Luchthaven Schiphol, Rotterdam The Hague Airport, Maastricht Aachen Airport, Groningen Airport Eelde en Lelystad Airport.

Drie kwart luchtvaartreizigers reisden binnen Europa. Van de 76,2 miljoen reizigers die van en naar Nederland vlogen reisden er 56,6 miljoen van en naar landen binnen Europa. Dat is 74,2 % van alle passagiers. In 2023 had 73,4 % van alle luchtvaartpassagiers een herkomst of bestemming binnen Europa.

Spanje opnieuw populairste bestemming. De meeste luchtvaartpassagiers (10 miljoen) reisden in 2024 van of naar een bestemming in Spanje. Het vliegveld El Prat in Barcelona kwam met 1,8 miljoen reizigers het vaakst voor op de kofferlabels, gevolgd door vliegveld Pablo Ruiz Picasso in Malaga met 1,48 miljoen. Ná Spanje reisden 9,2 miljoen passagiers van of naar het Verenigd Koninkrijk, waarvan 1,46 miljoen naar of vanaf London Heathrow. 6 miljoen luchtvaartpassagiers reisden tussen de Verenigde Staten en een vliegveld in Nederland.

Meeste vrachtvervoer van en naar Azië. Van de 1,52 miljoen ton luchtvracht in 2024 werd 1,50 miljoen ton via Amsterdam afgehandeld. Dit is 8,2 % meer dan in 2023. Via Maastricht Aachen Airport, de andere Nederlandse luchthaven waar vracht afgehandeld wordt, werd 29.000 ton luchtvracht afgehandeld. Dat is 8,8 % minder dan in 2023. De meeste luchtvracht op Nederland kwam van of ging naar Azië; 829.000 ton, 9,4 % meer dan in 2023. Na Azië volgde Midden- en Noord Amerika met 296.000 ton.



Amstelveenweb.com is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de nieuwsberichten.