Kamer van Koophandel waarschuwt voor oplichters
Nieuws -> InformatiefBron: KvK /Ondernemersvereniging Amstelveen
11-12-2008
Oplichters hebben aan bedrijven op grote schaal valse  facturen verstuurd die afkomstig lijken te zijn van de Kamer van Koophandel. De brieven en de  bijbehorende website zijn getrouwe kopieën van die van het handelsregister.  Volgens het Steunpunt Aquisitiefraude (SAF) hebben de oplichters 1,4 miljoen  facturen van 149 euro verstuurd. Die lijken sterk op de jaarlijkse rekeningen  van de Kamer van Koophandel zelf, die doorgaans rond de jaarwisseling worden  verstuurd. 
  Wie de kleine lettertjes op de 'factuur' leest, ziet dat het  in werkelijkheid niet gaat om een rekening, maar om een 'aanbieding' voor  vermelding in een bedrijvendatabank. 'Kantoor voor Klanten' De afzenders  opereren onder meer op de website kvkhandelsregister.nl, een getrouwe kopie van  de echte website van de Kamer van Koophandel. 
  Ze beweren dat de afkorting KvK staat voor 'Kantoor voor  Klanten'. Volgens het SAF is de rekening van het 'Kantoor voor Klanten'  inmiddels geblokkeerd. Het steunpunt roept bedrijven niettemin op om ontvangst  van de brief te melden, en vooral geen geld over te maken.
  Voorbeeld van een valse factuur en een voorbeeld factuur Kamer van Koophandel
  Daarnaast werd de  ondernemersvereniging Amstelveen getipt over een zeer misleidende factuur van  Biz Telefoongids (klik hier pdf)). In de kleine lettertjes staat dat het een  aanbieding is en geen factuur.

 
             
             
             
             
             
            

