Wethouder Ruimtelijke Ordening in gesprek over toekomst glastuinbouw
Nieuws -> InformatiefBron: Gemeente Amstelveen
04-10-2026
De Amstelveense wethouder Ruimtelijke Ordening Paul Slettenhaar bracht samen met vertegenwoordigers van Glastuinbouw Nederland een bezoek aan Schouten Opti-fleurs aan de Meerlandenweg in het gebied Noorder Legmeerpolder. Tijdens het werkbezoek stond de toekomst van de glastuinbouw in Amstelveen centraal, met aandacht voor verduurzaming, ruimte voor ondernemers en de uitdagingen in de sector.

(Foto: Gemeente Amstelveen - 2026)
Wethouder Slettenhaar in gesprek met eigenaar Bart Schouten, Jacco Vooijs, Monique Vollebregt en
Wilbert Ammerlaan van Glastuinbouw Nederland
“Dit bezoek laat zien hoe belangrijk de glastuinbouw is voor onze lokale economie en werkgelegenheid. Tegelijkertijd zien we welke uitdagingen ondernemers tegenkomen bij verduurzaming en bedrijfsontwikkeling. Het is waardevol om daarover rechtstreeks met elkaar in gesprek te gaan,” zegt wethouder Slettenhaar.
De wethouder bezocht het familiebedrijf van de broers Bart en Gerrit-Jan Schouten, eigenaren van Schouten Opti-fleurs. Het bedrijf teelt op 5,7 hectare glastuinbouw gerbera's en germini's en levert jaarlijks ongeveer 20 miljoen bloemen aan de bloemenveilingen in Aalsmeer, Rijnsburg en Naaldwijk. Vanuit deze veilingen vinden de bloemen hun weg naar consumenten over de hele wereld. Bij het bezoek waren ook voorzitter Jacco Vooijs en bestuurslid Monique Vollebregt van de subregio Aalsmeer van Glastuinbouw Nederland en penningmeester van de subregio Aalsmeer en Wilbert Ammerlaan, regiocoördinator voor Aalsmeer aanwezig. Zij gingen met de wethouder in gesprek over ontwikkelingen binnen de glastuinbouw en de rol van overheden bij een toekomstbestendige sector.
Familiebedrijf
Schouten Opti-fleurs is begin jaren 2000 verhuisd van Mijdrecht naar Amstelveen vanwege ruimtegebrek op de oorspronkelijke locatie. Sindsdien staan Bart en Gerrit-Jan Schouten samen met Joris van der Wilt aan het roer van het bedrijf dat zij hebben overgenomen van hun ouders. Samen sturen zij ongeveer tien vaste medewerkers en twintig uitzend- en oproepkrachten aan. Tijdens de rondleiding kregen de bezoekers een inkijk in het productieproces. Het telen van gerbera's is arbeidsintensief. De planten groeien op steenwol en krijgen individueel water toegediend. Een plant kan tot drie jaar achtereen bloemen produceren.
Toekomst van de sector
Een belangrijk gespreksonderwerp was de verduurzaming van de energievoorziening. De huidige generatoren op het bedrijf draaien nog op aardgas. Schouten Opti-fleurs onderzoekt of deze in de toekomst op waterstof kunnen functioneren. Andere opties worden ook bekeken. Ook de beschikbaarheid van voldoende gekwalificeerde medewerkers werd besproken. De vertegenwoordigers van Glastuinbouw Nederland benadrukten het belang van goede samenwerking tussen ondernemers, gemeenten en andere overheden. De organisatie behartigt de belangen van glastuinbouwbedrijven op onderwerpen als energie, ruimtelijke ordening, waterbeheer, arbeidsmarkt en verduurzaming.



