Informatiemarkt van de Oogvereniging over slecht zien
Nieuws -> GezondheidBron: Oogvereniging Regio Amsterdam
09-04-2014
Op donderdag 24 april 2014 houdt de Oogvereniging regio Amsterdam,  tussen 10 tot 15 uur, een informatiemarkt over slecht zien. Dat zal zijn in het  Slotervaart Ziekenhuis in Amsterdam.
  De 18 medewerkers zijn goed op de hoogte met  verschillende oogaandoeningen en hoe je met slechter zien kunt omgaan, zowel  thuis, op straat en op het werk. Er worden heel veel hulpmiddelen getoond en  gedemonstreerd, waaronder allerlei loepen zelfs die kunnen voorlezen, sprekende  mobiele telefoons, hulpjes voor in de huishouding en bij de hobby. Het lezen  van gesproken boeken en tijdschriften krijgt veel aandacht, evenals het zich  bewegen in het verkeer en het reizen met het openbaar vervoer. 
  Te beluisteren is hoe ondertitels van de televisie kunnen  worden voorgelezen. Verder wordt getoond, hoe een computer werkt met vergroting  en spraak. Voor bijzondere brillen is er een optometrist aanwezig en er zijn  voorlichters die alles weten over revalidatie, scholing, enzovoort. Die  medewerkers kunnen vertellen welke hulpmiddelen door de zorgverzekering worden  vergoed. Oude brillen kunnen op die dag worden ingeleverd, ze krijgen weer een  volgend leven!

            
            
            
            
            
            

