Bijgewerkt: 19 september 2026

Kinderboekenweek brengt verhalen tot leven bij de Bibliotheek

Nieuws -> Cultuur

Bron: Bibliotheek Amstelland
18-09-2026

Spot aan! Kinderboekenweek brengt verhalen tot leven bij de Bibliotheek Amstelland want vanaf 30 september t/m 11 oktober 2026 staat de Kinderboekenweek in het teken van SPOT AAN!. Het landelijke thema nodigt kinderen uit om de planken op te gaan: met theater, zang, dans en verhalen die tot leven komen. Ook bij de Bibliotheek Amstelland ontdekken kinderen hoe leuk het is om een boek niet alleen te lezen, maar er ook zelf mee aan de slag te gaan.

Amstelveen
(Foto: Bibliotheek Amstelland - 2026)

Klas met Willem Zoetelief

“Een boek kan een kind meenemen naar een andere wereld. Tijdens de Kinderboekenweek geven we kinderen de kans om daar zelf een rol in te spelen. Zo ontdekken ze hoe leuk lezen én spelen kunnen zijn,” aldus Liselotte Ruiter, adviseur Marketing & Communicatie bij de Bibliotheek Amstelland. Bij de Bibliotheek Amstelland is er tijdens de Kinderboekenweek van alles te doen. Van een fantasiewereld bouwen tot zelf het podium opgaan: kinderen kunnen op meerdere plekken in de verschillende vestigingen verhalen op een bijzondere manier beleven.

Voorleesworkshop Eiland van Aloeka
Bibliotheek Amstelveen Stadsplein | vanaf 7 jaar | woensdag 30 september 2026
Schrijver Ronnie van Veen neemt kinderen mee naar de fantasiewereld van Willem Zoetelief, koning van Aloeka. Na het voorlezen gaan kinderen zelf aan de slag en maken ze hun eigen fantasie-eiland.

Sjors & Ruud spelen Lampje
Bibliotheek Uithoorn en Bibliotheek Amstelveen Westwijk | 8-12 jaar | vrijdag 2 en 9 oktober 2026
Sjors & Ruud lezen eerst een stukje voor uit Lampje van Annet Schaap. Daarna verandert de Bieb in een écht theater. Kinderen kunnen meespelen en zelf onderdeel worden van het verhaal.

Workshop Toneellezen: Stilte in de studio
Bibliotheek Aalsmeer | 8-12 jaar | dinsdag 6 oktober
Samen lezen kinderen uit het toneelleesboek Stilte in de studio. Ze kiezen een personage, lezen hun rol en oefenen met verschillende stemmen en manieren van spreken. Zo wordt lezen een beetje toneelspelen. Ook thuis kunnen kinderen meedoen. Kies een favoriet boek, verdeel de rollen en speel samen een stukje na. Met een gekke stem, een zelfgemaakt decor of een beetje improvisatie komt elk verhaal tot leven. Wie weet ontdekt je kind zo wel een nieuw favoriet boek.

Meer informatie en aanmelden: www.debibliotheekamstelland.nl/campagne/Kinderboekenweek.html

Over de Bibliotheek Amstelland
De Bibliotheek Amstelland is het platform voor kennis en cultuur in de regio Amstelveen, Aalsmeer en Uithoorn. De Bibliotheek is 7 dagen per week open, heeft op dit moment 5 vestigingen in 3 gemeenten, ontvangt zo’n 524.000 mensen per jaar, heeft ruim 38.500 leden, een uitgebreid lesprogramma en een omvangrijke programmering van sociale en culturele activiteiten voor jong en oud. Wij verbeteren ons continu om van waarde te zijn en te blijven in een snel veranderende omgeving. En we zijn ambitieus: we streven naar een 9+ ervaring voor onze klanten. We zijn een plek waar iedereen zich thuis voelt en graag komt voor inspiratie, plezier en ontmoeting. debibliotheekamstelland.nl



Amstelveenweb.com is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de nieuwsberichten.